Сайт професора кафедри, д.філос.н. Геннадія Москалика
Головна » 2015 » Березень » 29 » Думки та роздуми - 7
21:45
Думки та роздуми - 7

Шановні колеги!

Думка, яку ми сьогодні обговоримо, стосується кожного з нас. Кожен із нас несе на собі мішок із досвідом. Але парадокс у тому, що чим більший той мішок, тим легше крокувати по життю. Здається, що нові шляхи - то вже пройдені раніше стежки. Просто якесь дежавю.

Вікіпедія це явище пояснює так:  

Дежавю́ (фр. déjà vuМФА (фр.): [deʒa vy]  — «уже виденное») — психическое состояние, при котором человек ощущает, что он когда-то уже был в подобной ситуации[1], однако это чувство не связывается с конкретным моментом прошлого, а относится к прошлому в общем.

Термин впервые использован психологом Эмилем Буараком (фр.) (1851—1917) в книге «Будущее психических наук» (фр. L’Avenir des sciences psychiques).

А як поясните цю фразу Ви?

Переглядів: 795 | Додав: Геннадій | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 8
8 Баля Анна  
Все люди, в каком бы они ни были возрасте, уже имеют какой то опыт жизни, он то им и помогает шагать дальше, он то их и удерживает от соблазна наступить на одни и те же грабли, как говорится. Человек за свою жизнь переживает не мало событий, встречает не мало друзей (чаще псевдодрузей, больше знакомых наверное), и каждый пройденный путь в любом случае имеет то или иное завершение. Вот так, допустим, живет себе человек, еще юный, до конца не сформированный, но уже повстречал компанию друзей состоящую из нескольки человек. И тут на их пути появилось какое то сложное задание или же они вляпались в какие то проблемы. А друзья просто взяли и сказали что это не их проблемы, им туда не хочется лезть. И вот так этот человек остаётся один с определённым жизненным опытом. И как по мне, чем раньше с человеком произойдет что то (не суть важно на сколько это будут серьезные или плохие ситуации), от чего он обретёт понимание, что он в той ситуации ошибался, тем быстрее повзрослеет человек. Пусть ему будет 15-18, но если у него в жизни были такие псевдодрузья, какие то ситуации, в которых он оставался один, ситуации, в которые не стоило лезть и он и правда сам это понял, то он взрослеет, не внешне конечно, но его мировозрение, его мышление формируется быстрее и теперь в той или иной ситуации он уже поступит по другому. По этому я согласна с тем, что чем больше мешок с опытом у нас за спиной, тем проще нам идти по жизни. Мы просто знаем что где то когда то с нами уже что то похожее происходило, так может не стоит больше обжигаться на этом?

7 forgoodnws  
Дежавю, існує чи ні? Важко відповісти, але існуюють цікаві випадки життя. Хочу навести приклади із книги американського
професора психології Джима Такера про малюків, які стверджують , що прожили вже життя . Можливо це і є те саме дежавю!
Більшість дітей заявляють, що їхнє ім'я насправді інше, у них є діти і професія у віці двох років. З віком спогади з минулого життя втрачаються.

Приміром, дворічний малюк Хантер переконує батьків, що він 13-разовий чемпіон з гольфу Бобі Джоунс, який жив в США у 30-х роках. Хлопчик у своєму віці чудово грає в гольф. Один з каліфорнійських клубів дозволив йому займатися попри те, що мінімальний вік для дітей – 5 років.

Хантер вже виграв всі змагання з гольфу, в яких він брав участь. Він вимагає від батьків, щоб вони називали його Бобі, а не Хантер.

Татко вундеркінда вирішив перевірити його. Він роздрукував кілька фото спортсменів 30-х років і попросив сина показати, на якому зі знімків Бобі Джоунс. Хантер без вагань дістав правильне фото і сказав: "Оце я".

З віком хлопчик почав забувати деталі свого минулого життя. Зараз йому 7 років і він продовжує займатися гольфом.

Інший хлопчик на ім'я Джеймс в 2,5 роки почав скаржитися на кошмари. Він розповідав батькам, що літав у літаку і розбивався. Його психічний стан почав погіршуватися через сни. Хлопчик бив свої іграшкові літаки і казав, що літак у вогні і "маленька людина не може вибратися з кабіни".

Трохи згодом Джеймс заявив мамі, що він розбився на літаку в часи Другої світової війни. Він розповів, що був пілотом на авіаносці USS Natoma Bay і брав участь в бойових діях біля острова Іото в Японії.

"Мама, перед тим, як я народився, я був пілотом. Мій літак збили пострілом в двигун і я розвився в океані. Отак я помер, мамо", - розповів Джеймс.

Пізніше він пригадав, що в минулому житті він виріс в Пенсільванії і його батько був алкоголіком. А його ім'я було Джеймс Х'юстон. Батько хлопця звернувся до військового архіву і попросив список загиблих військових з авіаносця USS Natoma Bay в битві біля острова Іото в часи Другої світової.

Як з'ясувалося, загинув лише один солдат – Джеймс Х'юстон. Його літак впав у океан після того, як йому прострелили двигун.

6 valeria-stovbyr  
Навряд чи знайдеться людина, яка хоча б одного разу не відчувала  "дежавю". Досі вчені не можуть до кінця вивчити це явище.
Що таке "дежавю"? Можливо це аномальні прояви психіки, чи феноменальний прояв памяті? На мою думку, не варто перейматись з цого приводу. Це не порушення в психіці та сприйманні. Бажаю, щоб минуле залишалось позаду. Живіть сьогоденням.

5 Оксана Антошко  
Для того, щоб вчитися на чужих помилках,слід, на мою думку, визнавати, що ці помилки зробила людина, яка має такі ж моральні принципи,життєві цінності, що і ти. Виходити заміж в 17 -18 років - це помилка?Але хто з впевненістю, скаже, що ти вчинила правильно чи неправильно?Відповідей буде 50:50, причому із іменами сусідок, родичів і знайомих.Чим допоможе, той факт, що пара розійшлася через місяць після весілля, а інша святкує 30 - річний ювілей подружнього життя?Вершину ми бачимо. а що всередині?

4 Ніна Полцкова  
Для мене дежавю це реакція мозку на знайомі деталі, спогади із нашого життя. Наприклад, дежавю може виникнути в такій ситуації: людина заходить в незнайомій країні в магазин, а деталі оформлення інтер’єру схожі на інтер’єр уже знайомого магазину. І здається, що людина вже була у цьому місці.

3 Дериболот Ірина гр.10-23п  
Де-жавю для мене - це кількасекундна миттєвість, коли теперішня ситуація тобі здаєтся вже знайомою, вже колись пережитою. Це ніби малесенька подорож в минуле, спогад про минуле. Іноді ці пережиті емоції гріють душу теплом і ти на сто відсотків впевнений, що знаєш як далі розвиватимуться події. А іноді - це просто сон, який ти можеш бачити протягом певного періоду життя.

2 Ольга Гончаренко (Микитенко)  
Правду говорять: "знання за плечима не носити", мабуть ці ж слова стосуються і нашого життєвого досвіду. Кожен з нас народившись, обирає той шлях яким хоче іти по життю. І дуже часто на цьому шляху трапляється багато невдач, ми робимо багато помилок, хтось на них вчиться, а хтось помиляється ще багато разів. Та це і є наш досвід, інколи досить сумний. Зрозуміло, що він необхідний, щоб наступного разу зробити правильний вибір, не помилитися, "не наступити на одні і ті ж граблі". Тобто це і говорить, що з часом ми нібито повертаємося в минуле, проходимо теж саме, що колись, але, насправді, лише потрапляємо в схожу ситуацію (по іншому, навіщо нам досвід?), саме це і є дежавю.

1 busygirl71  
«Людина вчиться на помилках» – кожному знас добре відоме це прислів’я. Бо це ж і справді дуже вірно сказано. До жалю,
ми влаштовані саме таким чином, що доки самі
 всього не побачимо, самі не потрапимо у скрутну ситуацію, майженіколи не зробимо вірних для себе висновків. Покоління змінюється поколінням,
людські знання розвиваються в усіх напрямках, а ось життєвий досвід, незважаючи
на епоху, набувається кожною людиною окремо, а її життєва мудрість з’являється
лише після зроблених людиною багатьох проб та помилок. Це закон природи і ми
нічого не можемо з цим зробити. Але ще кажуть, що розумна людина вчиться на
чужих помилках, а дурна на своїх. І це й справді так. Навіщо робити ті ж самі
життєві помилки і потрапляти в ті ж самі неприємні життєві ситуації, в яких вже
побували твої близькі або друзі? Але щоб такого не трапилось, треба дійсно бути
розумною людиною і усвідомлювати, що який би ти розумний не був, самий цінніший
для тебе досвід в любому випадку – це досвід інших людей, які пройшли набагато
довший за твій життєвий шлях. Треба мати достатньо розуму, щоб не потрапити у
халепу
, а потім не ламатиголову, як з цієї халепи вибратися. І якщо ми в своєму житті навчимося
правильно використовувати ці мудрощі та будемо вчитися не на своїх, а на чужих
помилках, однак при цьому жити тільки своїм розумом, а не покладатися на розум
інших, все в нашому житті буде складатися якнайкраще і ми з легкістю будемо
долати усі життєві перепони.

Ім`я *:
Email *:
Код *: