Сайт професора кафедри, д.філос.н. Геннадія Москалика
Головна » 2015 » Березень » 29 » Думки та роздуми - 3
18:19
Думки та роздуми - 3

Шановний колего-філософе!

Дуже часто, у ситуаціях тривоги чи тяжких розумів, у години, коли тебе перевіряє життя на міцність, коли треба прийняти рішення, на думку приходять слова великого китайського мудреця Лао-цзи: "Велич людини у спокої, а спокій - у терпеливості й повільності". Геніально, чи не правда?! А нещодавно натрапив на схожу думку.

Давайте обговоримо: 

1. Чи завжди треба стримувати емоції?

2. Якою повинна бути людина, щоб стримати емоції?

 

 

 

Переглядів: 826 | Додав: Геннадій | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 10
10 crazy4errywow  
Емоції – це я.
Класно, коли серце вистрибує з грудей, зустрівши «того самого». Очі наповнені щастям, блищать, а зіниці нагадують дві гликокі темні криниці. Виросають крила. Тіло наповнюється теплом. Затишок.
Бити посуд, кулаки. Стіни дрежать від крику. Душа на мить заповнюється тьмою, розум затуманений. Червоні іскри. А далі - пульс 80 уд /хв. Попел агресії розвіює вітер. Безодня наповнена спокоєм.
Тихенькі мамині обійми. Мить на яку час зупиняється. Солона вода спускається щокою. Аура ніжності і любові. Я – маленька і беззахисна, у Великих руках.
Емоції – це я. Навіщо стримувати себе?

9 Ванжула Лілія  
Емоції — це те, що робить нас людьми. Однак використовувати їх потрібно з розумом, щоб вони не зруйнували все те, до чого ми йшли так довго. Іноді прояв почуттів абсолютно недоречний, заважає мислити тверезо і призводить до помилок. Ми не можемо (і не повинні!) стримувати себе від переживання тих чи тих емоцій, але проявляти й висловлювати це потрібно в правильний час і в правильному місці.
Якось професор психології Кембриджського університету якось запитав у своїх учнів:
– Чому, коли люди сваряться, вони кричать?
– Тому що втрачають спокій, – сказав один.
– Але навіщо ж кричати, якщо інша людина перебуває з тобою поруч? – Запитав професор. – Не можна з нею говорити тихо? Навіщо кричати, якщо ти розсерджений?
Учні пропонували свої відповіді, але жодна з них не влаштувала професора. Зрештою він пояснив, чому це відбувається:
– Коли люди незадоволені один одним і сваряться, їхні серця віддаляються. Для того щоб покрити цю відстань і почути один одного, їм доводиться кричати. Чим сильніше вони сердяться, тим голосніше кричать.
А що відбувається, коли люди закохуються? Вони не кричать, навпаки, говорять тихо. Тому що їхні серця знаходяться дуже близько, і відстань між ними зовсім маленька. А коли закохуються ще сильніше, що відбувається? – Продовжував професор. – Вони не говорять, а тільки перешіптуються і стають ще ближчими у своїй любові.
В кінці навіть перешіптування стає їм не потрібним. Вони тільки дивляться один на одного і все розуміють без слів. Таке буває, коли поруч двоє люблячих людей.
Так от, коли сперечаєтесь, не дозволяйте вашим серцям віддалятися один від одного, не вимовляйте слів, які ще більше збільшують відстань між вами. Тому що може прийти день, коли відстань стане така велика, що ви не знайдете зворотного шляху.
Емоції - це побічний продукт життєдіяльності, їх варто проживати і відпускати, а не збирати всередині себе.

8 vishinskatana25  
Стримати емоції, особливо негативні,  - це справжнє мистецтво! За будь - яких обставин не слід забувати про те, що "слово можеть убить". Гнів та образа мають право прозвучати, але обережно та коректно. Емоції необхідно промовляти, виявляти, щоб вони не залишилися в тілі людини і не спричинили захворювання. Стримати власні емоції під час спілкування найкраще вдасться тій людині, яка сама потрапила під зливу негативних емоцій, колючих слів. Отримавши такий досвід, з’являється розуміння того, який біль можна заподіяти іншому. Часто згадую: "Люди, будьте взаємно красивими"!

7 Ярослава Доценко 14-24П  
Стримувати свої емоції, звичайно, це нелегко, але в конкретних випадках просто необхідно стримувати свої емоції. Керувати емоціями найкращий варіант для того щоб завжди залишатися врівноваженим. Чи не стримування емоції здатні завдати психіці людини негативну рису. Тримати свої емоції при собі теж не слід і треба постаратися хоч раз на тиждень у себе вдома дати волю емоціям і максимально розслабитися... Э люди, які тримають всі свої емоції в собі... такі люди схожі на кульку... яка ще трохи і лусне... отже не можна тримати в собі емоції, а особливо негативні...

6 Мірошніченко Олена 14-24 П  
Емоції стримувати не треба емоціями потрібно вчитися керувати і зрозуміти, що це таке і для чого. Емоції у нас викликають певні обставини. Але не всі знають того, що саме ці ж емоції звичайно ж приправлені думками і словами формують майбутнє. Це інструмент. Потрапивши в якусь ситуацію людина повинна зрозуміти, що коли то сам її створив, і продовжуючи наприклад відчувати негатив посилює процес. Від сюди таке поняття, як"біда не приходить одна". Не зумівши перевести стрілки рейок. Ми отримуємо каскад з негативних ситуацій,допомагають добре нейтралізувати негатив гумор. Дотепність. . Навіть якщо емоція потрапила всередину. Випишіть її на папір, спаліть цей папір. Подумки прощаючи того з ким вийшов конфікт.
Стримувати свої емоції, звичайно, це нелегко, але в конкретних випадках просто необхідно стримувати свої емоції. Керувати емоціями найкращий варіант для того щоб завжди залишатися врівноваженим. Чи не стримування емоції здатні завдати психіці людини негативну рису. Тримати свої емоції при собі теж не слід і треба постаратися хоч раз на тиждень у себе вдома дати волю емоціям і максимально розслабитися.

5 tkholodnaia  
Холодна Тамара ( 14-24 ПО)
Починаючи з початкових класів ( програма з "Основ здоров"я) ми знайомимо дитину з темою "Ємоціїї та керування ними", мотивуючи це тим , що треба вчитися керувати своїми почуттями та емоціями. Діти переживають почуття завжди сильно, бурхливо , але в цьому їх безпосередність.І ,я згодна , що краще коли людина в житті вміє керувати своїми ємоціями.... але зникає в дорослих, у нас, ота безпосередність. Нам же приємно дивитися на дітей, які бігають, сміються, граються, радіють просто в парку чи на вулиці, і ми не можемо уявити дорослого у якого можливо теж якась радість і йому хочеться співати, голосно сміятися....ми про нього що скажемо? Так і з негативними емоціями. А це стан душі. Що цікаво, що ще античні філософи, зокрема Арістотель, ставились до емоцій, як до стану душі та особливого способу пізнання світу. "Керувати емоціями" вмійте, але я багато разів ловила себе на думці, що я люблю свою професію за те що я спілкуюся з дітьми, які відкриті і щирі в своїх почуттях, на відміну від усього теперішнього світу дорослих людей. І Я  з дітьми можу бігати і сміятися, гратися і ВИ ПОПРОБУЙТЕ!!!! Да це я про "дух авантюризму"....

4 Олена Сергіївна Проценко (54 - 12Б)  
Емоції - це відношення людини до світу, до того що вона робить і відчуває в формі безпосереднього переживання. Більшість вчених по всьому світу вважають, що стримувати емоції не варто, оскільки емоції це як і тілесні відчуття, тільки в нашій свідомості. Вони допомагають оцінювати ситуацію, яка склалась і зрозуміти, що людина хоче отримати від неї, якщо вміти прислухатись до емоцій. Всі люди свідомо чи не свідомо стримують емоції, не приймають їх через це виникають певні проблеми. Емоції - це ріка, яка тече вільно немаючи перешкод. Вони неперервні і якщо людина не приймає якусь емоцію або починає її стримувати, то на цій річці будується гребля. І коли ця гребля переповнюється водою виникає потужна хвиля, яка руйнує греблю і не контрольовано розтікаеться всюди. Тобто, я вважаю, що емоції стримувати не варто якими потужними вони не були.

3 Федорова Альона Станіславівна група 54-24Б  
Як на мій погляд, дуже актуальні 2 питання. В час мікрохвильовок, літаків, швидкості - людство навчилося "спішити" і в емоціях теж. Цікаво, що 2 запитання, наштовхнули мене на низку "витікаючих" запитань: що таке емоції, якими вони бувають, для чого в людини є емоції, яке спілкування із беземоційною людиною і з емоційною? Чи варто стримувати емоції чи ні? Якщо розглянути стримування як "подавлення" емоцій, наприклад негативних, на думку психологів це може призвести людину до негативних наслідків, до психологічних та фізичних захворювань. Унилий дух - сушить кості. Якщо взяти позитивну емоцію - радість, сміх - як говорять гумористи і сатирики, що сміх продовжує життя, а здоровий гумор - дає можливість позитивно дивитися на світ і події які відбуваються у житті. Внутрішня радість, яка не дивиться на негатив навколо - це сильна сторона людини. Емоції, ніби лакмусовий папірець внутрішнього стану людини якою вона є. Чула цікаву думку: "Над чим людина сміється - те нею і володіє" В той же час, людина що немає стриму для духу свого - порівнюється з містом зруйнованим. Потрібно мати холодну голову і гаряче серце. Саме такою я бачу людину яка вміє не стримувати, але володіти, управляти, керувати емоціями. Із власного досвіду, частенько буває, що скажеш щось в емоції, а потім жалкує, це ніби не ти їдеш на коні, а кінь на тобі - і наслідки ж "відповідні". Хочеться закінчити свій коротенький роздум, словами мудрого Соломона, що хто володіє собою - краще від завойовника міста. А також, хочеться прислухатися до апостола Якова, який радить: "Нехай буде кожна людина швидка послухати, забарна говорити, повільна на гнів".

2 Ірина Петрівна Остапець 01.06.2015  
На знімку людина у позі "лотос" споглядає водне плесо. Фотокамера зафіксувала для нас один момент - момент, як нам може здатися, абсолютного спокою, чистого споглядання, позбавленого емоцій. Але спробуймо у думці перенестись на берег цього озера. Ми побачимо, що поверхня озера не є нерухомою, нею йдуть брижі. Природа не знає спокою, вона не може бути нерухомою. І жодне її творіння, доки є живим не знає спокою. Наша свідомість постійно перебуває в русі, стримування одних емоцій неодмінно спричинить інші. Таким чином, неможливо стримати емоції "взагалі" - лише замінити їх. Інше питання - вміння маскувати, приховувати внутрішній емоційний стан, зберігати єзуїтську показну чинність, або ж ховати думки за "східною" улесливою посмішкою. Чи варто? Є певна краса в мінливості природи, і є певна природність в мінливості людини. Спокій у Лао-цзи, це не стримані емоції, навпаки, це природній, невимушений стан. Такого стану варто намагатись досягти, але не придушуванням, а розвитком Душі.
Закінчити хочу словами Лао-цзи:
"Слідуй природності. Швидкий вітер не дме весь ранок, а злива не протримається день. Хто чинить це все? Небо і земля. Навіть небо і земля не може зробити щось незмінним. Тим більш - людина."


З повагою курсантка курсів ЗНВР Остапець Ірина Петрівна, Потоківська ЗОШ І-ІІІ ступенів.
01.06.2015

1 Цюпка Юлія  
Cьогодні питома вага живого спілкування між людьми стає все нижчою, якість спілкування зазнає значних змін в силу приходу "розумних машин". У зв'язку з цим деякі психологи та філософи зазначають, що інтелект став знаряддям виробництва, а наука - долею. Проте більшість з них схильні відносити людину до істот емоційних. Вони стверджують, що научіння через переживання не менш, а може й більш важливо, ніж нагромадження інформації. Цю думку поділяю і я. На моє переконання, емоційні переживання зберігають свою необхідність, як "одне із джерел збагачення внутрішнього світу особистості, пізнання навколишньої дійсності". Крім того, емоції відображають і регулюють нашу поведінку. Саме вони в даний момент орієнтують в різних ситуація. Якщо розглядати емоції як переживання людей і відносин, то контроль над ними - це ключ до уміння володіти собою, бути спокійним, а значить ключ до успіху в усіх починаннях. Для емоційно нестійкої людини доволі нелегкий процес - навчитись контролювати свою поведінку через стримання почуттів, не допускаючи необдуманих дій, володіючи своїм настроєм, тим самим виховуючи витримку і самовладання. Позитивні ж емоції не потрібно стримувати – це шлях до здоров’я. Мудрі люди говорять: «Якщо все сприймати через любов і спокій, то половина проблем відходить одразу».

Ім`я *:
Email *:
Код *: